Translate

Sayfalar

1 Mayıs 2011 Pazar

Tim Burton’ın harikalar diyarı

Tim Burton’ın harikalar diyarı


Dünya edebiyatının en ünlü eserlerinden ‘Alice Harikalar Diyarında’ Tim Burton tarafından sinemaya aktarılıyor. Johnny Depp’in başrolde olduğu filmin çekimleri tüm hızıyla sürüyor.





Tim Burton, daha önce televizyona ve sahnelere defalarca uyarlanan, sinema tarihindeki birçok filmin esinlendiği Lewis Carroll’ın ünlü romanı ‘Alice Harikalar Diyarında’yı sinemaya uyarlıyor. Çekimleri tüm hızıyla süren film 10 Mart 2010’da gösterime girecek.

‘Alice Harikalar Diyarında’, masalları çok seven ve onu en iyi anlatan yönetmenlerin başında gelen Tim Burton’ın uzun zamandır sinemaya aktarmak istediği bir projeydi. Daha önce ‘Makas Eller’, ‘Big Fish’, ‘Corpse Bride’ gibi başyapıtlarla yetişkinlere masallar anlatabildiğini kanıtlayan Burton ‘Hansel and Gretel’, ‘Charlie’nin Çikolata Fabrikası’ gibi ünlü masalları da beyazperdeye aktarmıştı.


Burton’ın değişmez oyuncusu Johnny Depp’in ‘çılgın şapkacı’ The Mad Hatter’i canlandıracağı filmin asıl yıldızı ise Alice rolündeki Mia Wasikowska.

Linda Woolverton’un senaryosunu yazdığı filmde Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Michael Sheen, Crispin Glover ve daha önce defalarca Burton’la çalışmış olan usta oyuncu Christopher Lee de yer alıyor.

Klasik öyküde, Alice, Beyaz Tavşan’ın peşinden bir deliğe girer ve kendini Harikalar Diyarında, bir dizi maceranın içinde bulur. Gerçeküstü olayların olduğu bu dünyada Alice, iyi ve kötü birçok karakterle karşılaşır.

Bir çocuk kitabından çok daha fazlası olan eserin beyzaperdeye nasıl aktarılacağı merakla bekleniyor. ‘Alice in Wonderland’ 10 Mart 2010’da gösterime girecek.

http://www.yasamoyunu.net/resim_heyk...lgucunden.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sanat,Resim,Heykel,Tiyatro,Sinema,Fotoğrafçılık,Dans