Translate

Sayfalar

22 Mart 2011 Salı

"Tozlu Hayaller" sanatseverlerle buluşuyor

Çağdaş Bale Topluluğu sezonun kapanışını CKM'de gerçekleştiriyor. Devlet Opera ve Balesi'nden solist dansçıların pointler üzerinde dans ettiği, "Tozlu Hayaller" 26 mart 2011 cumartesi akşamı son kez sahnelenecek.
1972 yılından bu yana, her sezon perde açan ve Türkiye'nin ilk özel bale topluluğu olmasının yanı sıra 200'ü aşkın eser repertuvarı ile zengin bir yelpazeye sahip olan Çağdaş Bale Topluluğu, devlet desteği ve özel sponsor yardımı almaksızın bale sanatını izleyici ile buluşturmaya devam ediyor. Günümüze dek yüzlerce profesyonel dansçı ve eğitmen yetiştirmiş olan usta koreograf Cem Ertekin yönetiminde 39. yaşını kutluyor.


2010-2011 sezonunda izleyiciye Rönesans kapılarını açan ve Roma'da terkedilmiş bir heykel galerisine götüren yeni eseri "L'epopea della Pinacoteca dell'opere di Scultura- Tozlu Hayaller" ile Bernini, Canova ve Michelangelo'nun heykelleri bale adımları ile hayat buluyor. Claudio Monteverdi müzikleri eşliğinde sahnelenecek olan 2 perdelik bale İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist dansçılarının da bulunduğu 20 kişilik dansçı-sanatçı kadrosu ile Caddebostan Kültür Merkezi'nde izleyici ile buluşuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sanat,Resim,Heykel,Tiyatro,Sinema,Fotoğrafçılık,Dans