Translate

Sayfalar

28 Ağustos 2011 Pazar

Oyuncu Tayfası Çocuklara, Gençlere ve Yetişkinlere Yönelik Tiyatro Kursları

Oyuncu Tayfası Çocuklara, Gençlere ve Yetişkinlere Yönelik Tiyatro Kursları

  • 22 Ağustos 2011, Pazartesi, 22 Eylül 2011, Perşembe arası her gün

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi
Barbaros Cad. Belediye yanı
Bahçelievler
Oyuncu Tayfası Çocuklara, Gençlere ve Yetişkinlere Yönelik Tiyatro Kursları

Oyuncu Tayfası Tiyatro Kursları yeni sezon kayıtları başlıyor!

Oyuncu Tayfası tiyatro eğitim çalışmalarına başlıyor. Bu yıl 7. Sezonuna girecek olan Tiyatro Kursları Çocuklar (9 - 14 yaş), Gençler (15 - 18 Yaş) ve Yetişkinler (18 Yaş ve üstü) olmak üzere 3 farklı kurda gerçekleşecek.

Her yıl Ekim Ayında başlayan tiyatro kurslarımız 2005 yılından bu yana yüzlerce mezun verdi. Eğitim – Öğretim sezonu boyunca devam eden tiyatro kurslarımız Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde gerçekleşmekte ve 9 ay sonunda başarılı olan öğrencilere oyunculuk sertifikası verilmektedir.

Eğitim müfredatımız temel tiyatro bilgisinin kazandırılmasına yönelik olarak, sahne bilgisi, rol ve mimik, beden dili, tiyatro tarihi, şiir okuma, diksiyon, dans, müzik ve orta oyunu alanlarında hazırlanan dolgun bir içerikten oluşmaktadır. Ayrıca tiyatronun temel niteliklerinden olan sahne ahlakı ve disiplini de kursiyerlerimizin edindikleri temel kazanımlardandır.

Kursiyerlerin sosyal yaşantılarında ve eğitim - iş kariyerlerinde de olumlu açılımlar sağlayan tiyatro kursumuz, büyük beğeni ile takip edilmekte ve mezun olan oyuncu adayı katılımcılar kurslara her yıl yeniden katılım sağlayarak oyunculuk için sahneye bir adım daha yaklaşmaktadırlar.

Eğitim programımız her yıl bir önceki yıldan farklılaşmakta ve her yıl eğitmenlerimize yenileri eklenmektedir. Bu yıl yine 3 farklı kurda eğitim uygulanacak olup; Yetişkinlere yönelik tiyatro kursları Çarşamba ve Perşembe günleri 18.00 – 21:00, Ayrıca Müzik Dersi; Pazartesi günleri 19:30 – 21:00, Gençlere Yönelik Tiyatro Kursları Cuma günleri 17:00 – 21:00, Cumartesi günleri 09:00 – 12:00, Çocuklara yönelik tiyatro kursları ise Pazar günleri 09:00 – 13:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

2010 yılında ilk kez uygulanmaya başlanan Modül Ders uygulaması ile kursiyerler tiyatronun her alanında uzman kişilerden yıl boyunca; daha önceden belirlenen günlerinde gerçekleşecektir.

Tiyatro Kurslarında başarılı olan oyuncu adayları kendilerine yıl sonu gösterileri ile sahnede yer bulabilmektedirler. Ayrıca 2009 yılında kurulan Atölye Tayfası grubu ile Oyuncu Tayfası’nın çeşitli kademelerinde görev alabilmektedirler.

Tiyatro Kursları tamamen ücretsiz olmakla beraber genel kayıtlar sonrası oyuncu adaylarına yetenek sınavı yapılmaktadır.

Kurs başvuruları
22 Ağustos – 22 Eylül arasında olup, başvuruların kabulü yetenek sınavları sonucunda belirlenecek. Oyuncu adayı seçmeleri 22 - 25 Eylül tarihleri arasında; Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için: www.oyuncutayfasi.com.tr
Mail: info@oyuncutayfasi.org
Telefon: (212) 441 98 93

Oyuncu Tayfası Genel Şartnâme

(Tiyatro Kursları Genel Kuralları)


* Tiyatro kurslarına katılım ücretsizdir.
* Katılımcılar, grup yöneticileri tarafından belirlenecek olan disiplin kurallarına uymak zorundadır.
* “Tiyatro Kursları Genel Kuralları” Oyuncu Adayının kursa kabul edilmesi halinde, yazılı olarak tebliğ edilecektir.

Tiyatro Kurslarında yaş grupları;

* Çocuklarda; 9 – 14 (2002 -1997 doğumlular) yaşları arası,
* Gençlerde; 15 – 18 (1996 -1993 doğumlular) yaşları arası,
* Yetişkinlerde; 18 – üstü (1992 ve daha büyük doğumlular) yaşları arası oyuncu adayları kayıt olabilirler.
* Yaş sınırları, kursiyerlerin eğitim-öğretim sınıflarına göre ölçülür.
* Kurs süresi 9 aydır. (Ekim-Haziran)

Çalışma gün ve saatleri;

* Çocuklarda; Pazar günleri 09.00 – 13.00
* Gençlerde; Cuma günleri 17.00 – 21:00, Cumartesi günleri 09:00 – 12:00
* Yetişkinlerde; Çarşamba günleri 18:00 – 21:00, Perşembe günleri 18:00 – 21:00, Müzik Dersi; Pazartesi günleri 19:30 – 21:00 saatleri arasındadır.
* Çalışmalar Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde yapılacaktır.
* Salon yoğunluğu nedeniyle saatlerde, günlerde ve kurs mekânında değişiklik olabilir. Bu değişiklikler katılımcılara önceden bildirilecektir.
* Tiyatro Kursuna kabul edilen oyuncu adayı, her türlü okuma, bedensel çalışma vb. oyunculuk çalışmalarına aktif olarak katılmak zorundadırlar. Derslere aktif olarak katılım sağlamayan kursiyerler derse alınmaz ve yok sayılırlar.
* Kursiyerler çalışmalara uygun kıyafet ve diğer aksesuarları yanında hazır bulundurarak katılmalıdırlar. Aksi takdirde derse alınmaz ve yok sayılırlar.
* Oyuncu adayları dersler için verilen hazırlık ve ödevlerini yerine getirmelidirler, aksi takdirde derse alınmaz ve yok sayılırlar.
* Kursiyerlerin derslere geç kalması durumunda yok sayılacaklardır ve derslere alınmayabilirler.
* Kursiyerlerin devam durumları, ders içi genel katılımları ve disiplin durumları her ay periyodik olarak kurs yöneticileri ve eğitmenleri tarafından değerlendirilecektir. Bu değerlendirme sonrası; gerekirse uyarı yapılacak yada başarısız olduğuna kanaat getirilen kursiyerlerin kurs ile ilişkileri kesilecektir.
* Kurs boyunca öğrencilere Sahne – Oyunculuk Bilgisi, Diksiyon, Doğaçlama, Jest – Mimik, Müzik, Dans gibi dersler verilecektir.
* Çok ağır hastalık ve birinci derece yakınının vefatı haricinde, katılımcıların çalışmalara devam etmeleri zorunludur.
* Kursiyerlerin devamsızlık hakları kurs süresinin %30'u kadardır. Mazaretler ve izinler devamsızlığa dahildir.
* Tiyatro Kursu sorunlarıyla ilgili olarak öncelikle kurs yetkililerine danışılmalıdır.
* Yukarıdaki kurallara uyulması zorunludur.
# Resim, Heykel # Hareket Sanatları # Tiyatro & Dramatik Sanatlar # Fotoğrafçılık - Fotoğrafçılık Eğitim Dersleri # Grafik ve Tasarım

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sanat,Resim,Heykel,Tiyatro,Sinema,Fotoğrafçılık,Dans